Ielts exams Ielts exams ielts idp

در باره ی آیلتس مطلب ویژه

در آزمونت میتوانید یک آزمون آیلتس آزمایشی کامل و استاندارد را انتخاب کرده ، بصورت آنلاین امتحان بدهید و کارنامه توصیفی دربافت کنید...

آزمون آيلتس *(IELTS) با نظارت ESOL دانشگاه كمبريج در سرتاسر جهان برگزار می شود و روز به روز بر محبوبيت آن افزوده می شود. از دلايل محبوبيت آزمون آيلتس میتوان به جامع بودنِ آن اشاره نمود.

اين آزمون در چهار بخش(Section)برگزار می گردد و توانش زباني آزمون دهندگان را در هر چهار مهارتِ شنيداری (Listening) , گفتاری (Speaking) , نوشتاری (Writing) و خواندن و درك مفاهيم (Reading) به خوبی و با دقت می سنجد.دقت در برگزاری آزمون و سطح بندی نتايج بر مبنای اندازه گيری واحدی 0 تا 9 بر اعتبار اين آزمون می افزايد و روز به روز تعداد مراكز آموزشی و دانشگاهی كه نتيجه ی اين آزمون را به رسميت می شناسد بالاتر می رود.

 

 

آیلتس جنرال یا آکادمیک؟

  • هر تیپ از دو نوع آزمون آیلتس ، ویژگیهای خود را دارد و اعتبار خاص خود را نیز دارا میباشد.بطور کلی آزمون جنرال برای مهاجرت شغلی است و آزمون آکادمیک هم برای ادامه ی تحصیل در تقریبا تمامی کشورهای جهان. البته به تازگی نوع دیگری از آزمون با نام لایف سکیلز برای مهاجرت کاری به انگلستان نیز به راه افتاده است.

 

فرمت آزمون آیلتس

  • آزمون آیلتس در هر دو سبک جنرال و آکادمیک ، دارای این قسمتها میباشد: بخش شنیداری با 40 سوال و حدودا 50 دقیقه، بخش خوانداری با 40 سوال و زمان 60 دقیقه، بخش نوشتاری با دو قسمت و 60 دقیقه، و بخش گفتاری که در نوبت مجزا برگزار میشود در سه قسمت و جمعا 15 دقیقه.

 

سیستم نمره دهی در آیلتس

  • سیستم نمره دهی در آزمون آیلتس از 1 تا 9 میباشد، معمولا برای ادامه تحصیل در سطوح دانشگاهی، نمره 6 تا 7 لازم است که البته باید و حتما با دانشگاه مقصد هماهنگ کنید. و برای مهاجرت غالبا نمره ی 5.5 تا 7 و بسته به کشور مقصد و نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

 

 

اعتبار آزمون آیلتس

  • کارنامه ی آرمون آیلتس بین 13 تا 15 روز بعد از آزمون در دسترس میباشد و نمره ی این آزمون که هم اکنون در ایران در 4 مرکز و بصورت مرتب 2 هفته یکبار و گاه هفتگی برگزار میشود، در سرتا سر جهان تا 2 سال اعتبار دارد.

 

 

 

 

خوشبختانه ، چندین نوبت آزمون آزمایشی کامل آیلتس در "آزمونِت" موجود میباشد.

انتخاب کنید، شرکت کنید، کارنامه ی تفسیری دریافت کنید.

 

خواندن 1052 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 16 دی 1396 09:08
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: در باره ی تافل »

نظر دادن

Please publish modules in offcanvas position.