آزمونِتخدمات آزمونهای آنلاین

قوانین حفظ حقوق مولفان و پدید آورندگان

برای رعایت حقوق مولفان و پدید آورندگان ، و ارایه خدمات قانونی در آزمونت ، لطفا موارد زیر را رعایت کنید:

 1. بطور کلی خدمات آزمونت تابع قانون حمایت از حقوق مولفان ، مصنفان، و هنرمندان کشور است. مشروح این قانون را در اینجا ببینید.
 2. عدم آگاهی به این قانون ، دلیلی برای نقض آن تلقی نمیشود، لذا در صورت هر ابهامی لطفا به مفاد آن مراجعه نمایید.
 3. مسوولیت تمامی مطالبی که در "آزمونت" منتشر میشود ، به لحاظ علمی ، ادعای مالکیت اشخاص ثالث ، و همخوانی با قوانین داحلی کشور و قوانین بین المللی نشر ، فقط به فقط بر عهده ی شخصی است که آنرا نگارش کرده یا باز نشر داده است. آزمونت فقط مسوولیت آن دسته از مطالبی را بر عهده دارد که در صفحات رسمی ، کانالهای رسمی، و یا توسط مدیران و سردبیر خود منتشر میکند.
 4. هر کاربر با ارایه ی درسنامه ها ، آزمونها ، خلاصه درسها، و مطالب مختلف آموزشی ،صاحب اثر شناخته شده و اذعان میدارد که کلیه ی مطالب از قلم خود اوست و یا برای نشر مطالب اشخاص دیگر اجازه ی لازم را دارد. از طرفی در قبال مطالبی که در آزمونت منتشر میکند ، این اجازه را به آزمونت و کاربران آن میدهد که با ذکر نام نویسنده ی اصلی ، آنها را در همینجا بصورت کلی یا جزیی باز نشر دهند.
 5. آزمونها و مطالب در آزمونت به اشکال زیر و به انتخاب صاحب اثر و با مسوولیت کامل او قابل نشر است:
  1. انتشار رایگان - که مولف در باره ی انتشار آنها ادعایی ندارد و در دسترس همگان قرار میگیرد.
  2. انتشار خصوصی - که مولف درخواست منع انتشار عمومی میدهد و با توافق رسمی سیستم آزمونت ، فقط برای مخاطبان خود منتشر میکند.
  3. انتشار  تجاری - که مولف درخواست انتشار به این سبک را میدهد و در قبال آن و بابت هر مورد فروش اثر ، درصد مورد توافقی از درآمد خالص حاصل از فروش را دریافت میکند. 
  4. تمام مطالب بصورت اتوماتیک به صورت نوع اول - رایگان - منتشر میشود مگر اینکه صاحب اثر تمایل خود را برای دو نوع دیگر در زمان مشخصی اعلام کند.
 6. چنانچه بعد از انتشار مطلبی ، شخص ثالثی نسبت به مطالب منتشر شده به هر کدام از سه روش فوق ، ادعای قابل اثباتی کرد و یا بر طبق دستور مقامات قضایی ، آزمونت میتواند ادامه ی انتشار آن اثر را متوقف و حقوق کاربر منتشر کننده را تا تعیین تکلیف قانونی معوق دارد. و البته تمام عواقب و مسولیتها بر عهده ی کاربر منتشر کننده ی آن اثر میباشد.
 7. صاحبان سوالات اوریجینال تالیفی در صورت تمایل خود و در صورت اعلام نیاز آزمونت ، امکان واگذاری دایمی حق انتشار سوالات و مطالب خود را به بانک سوالات و مطالب آزمونت خواهند داشت. در اینصورت ابتدا سوالات با بانک موجود تطبیق داده میشود و در صورت عدم نمونه ی موجود ، طبق تعرفه یکبار برای همیشه به صاحب اثر حق التالیف تعلق میگیرد و پس از آن ، آزمونت مالک اثر خواهد بود.
 8. ایجاد تغییرلت کلی در مطالب کتابهای درسی و یا سوالات آزمونهای سراسری ، به منظور باز نشر آنها در حدی که بعنوان اثر جدید و تالیفی قابل پذیرش باشد، بلا مانع است مشروط بر اینکه جنبه ی شرح و توضیح داشته و با قوانین کلی حمایت از مولفین همخوانی داشته باشد.
 9. در مواردی که صاحب اصلی اثر اجازه ی باز نشر آن را منوط به ذکر منبع کرده است، لازم است نام منبع بطور کامل و دقیق و قابل دسترس ذکر شود.
 10. لطفا در صورت هرگونه ابهامی ، پیش از انتشار مطلب آنرا برطرف نمایید. مشاوران آزمونت نیز از طریق صفحه ی تماس با ما ، شاید بتوانند کمک اندکی در رفع ابهام حقوقی و قانونی ارایه دهند. 
 11. در صورت مشاهده ی تخلف ، آزمونت میتواند بدون اطلاع قبلی ترتیب منع ادامه ی انتشار یا نمایش مطلب مورد نظر را اتخاذ کند. لطفا اگر موارد نقضی را مشاهده کردید ، اطلاع دهید.
 12. انتشار هر مطلبی ولو به اندازه ی یک سطر ، به معنی آگاهی کامل شما به مفاد این توافق نامه میباشد.

Please publish modules in offcanvas position.